Ливърпул постигна 37-и пореден мач без загуба във Висшата лига, побеждавайки гостуващия Шефийлд Юнайтед с 2:0 на "Анфийлд" в последен мач от 21-ия кръг.

"Червените" навъртяха календарна година без поражение и гонят заплашително рекорда на Арсенал от 2004-а, когато Арсен Венгер и компания спряха на 49 поредни мача без да вкусят загубата.

Обичайните заподозрени Мохамед Салах и Садио Мане донесоха 19-ата победа на мърсисайдци в 20 мача, а целият отбор отново игра с голямо настроение и фантазия в атака. Освен това постигна пети пореден мач с чиста мрежа.

Египтянинът се разписа още в четвъртата минута след много добра асистенция на Андрю Робъртсън, който го намери с успореден на вратата пас. Комбинация, която не веднъж носи успех за отбора на Юрген Клоп.

Голът на Мане падна в 64-ата минута след брилянтно двойно подаване със Салах. Първоначалният удар на сенегалеца бе спасен от вратаря Хендерсън, но при добавката нямаше как голаджията да сгреши.

Шефийлд изнесе солидна първа част и ограничи до голяма степен набезите на световния шампион. През втората част обаче домакините направиха доста пропуски. Салах удари греда, а Мане видя как негов удар минава много близо до гредата.

Освен това Ливърпул подобри рекорда си за най-много опитани пасове в рамките на един мач от Висшата лига 969. 874 от тях намериха своя получател.

Доминантният успех носи актив от 58 точки, което е с 13 повече спрямо втория Лестър, но и с мач в аванс. Новакът Шефийлд остава на завидната осма позиция с 29 точки, на точка от местата, които дават право на участие в евротурнирите.