Ливърпул взе само точка при гостуването си на Фулъм в първия си мач за сезона в Премиър лийг. С оглед на показаното преди почивката, равенството 2:2 трябва да е задоволително за гостите, които макар да не бяха достатъчно убедителни, в самия край на "Крейвън котидж" имаха шанс и да спечелят двубоя.

В крайна сметка обаче футболистите на Юрген Клоп не потънаха край Темза в Западен Лондон, където е разположен стадиона на днешния им съперник.

Лондончани пресираха съперника си още от първата минута и това определено даде резултат. Ливърпул изглеждаше далеч от това, което гледахме през миналия сезон и изненадващо или не, домакините бяха тези, които бяха по-активни и контролираха случващото се на терена през по-голямата част от първото полувреме.

Техните действия дадоха и резултат след малко повече от 30 минути футбол. В 32-ата минута Александър Митрович надскочи на далечната греда Трент Александър-Арнолд и с глава откри головата си сметка за сезона във Висшата лига - 1:0. През миналия сезон сръбският нападател бе с изключителен принос за промоцията на Фулъм, реализирайки 43 гола в Чемпиъншип.

Отговорът на мърсисайдци бе греда шест минути преди почивката, когато Луис Диас си спечели пространство отляво и стреля в рамката на вратата.

Юрген Клоп започна второто полувреме с две смени, като Тиаго напусна принудително, а Роберто Фирмино бе заменен от лятното попълнение Дарвин Нунес. Именно уругвайското острие сякаш даде нужните енергия и импулс в атакуващ план за гостите - нещо, което липсваше в играта им през първите 45 минути.

Фулъм също удари греда - Неескенс Кебано стори това в 57-ата минута, а седем минути по-късно Нунес изравни с дебютния си гол в Премиър лийг. Малко след влизането си нападателят пропусна от няколко метра да вкара с пета, но сега го стори след центриране на Мохамед Салах, макар и с доза късмет - 1:1. Натискът на "червените" се засили и те все повече се задържаха около наказателното поле на съперника.

Двадесетина минути преди края обаче Митрович пак шокира гостите, след като си спечели дузпа срещу Върджил ван Дайк. Консултация с ВАР помогна на съдията, а деветката на домакините стреля ниско в ъгъла на Алисон за 21.

В 82-ата минута Салах добави и гол на сметката си. След като през почти целия мач защитата на Фулъм бе наистина добре организирана, в последните двадесетина минути тя определено се пропука под натиска на съперника, а звездата на Ливърпул изравни с удар от няколко метра за 2:2 и така за шести пореден сезон вкарва в първия кръг на новия сезон.

В четвъртата от общо петте минути продължение мърсисайдци бяха на крачка от обрат, но шут на Джордан Хендерсън попадна в гредата.