Ливърпул постигна осмата си поредна победа в Премиър лийг, след като не се затрудни особено при гостуването си на южняците от Брайтън. Мърсисайдци спечелиха с 2:0, като за трети пореден двубой запазиха мрежата си суха, а с днешния успех отново съкрати разликата от лидера и шампион Манчестър Сити на три точки.

Головете бяха дело на новото попълнение Луис Диас и на обичайният заподозрян - Мохамед Салах.

Диас откри резултата в 19-ата минута, когато отбеляза с глава след асистенция на Жоел Матип. Ситуацията бе прегледана с ВАР заради контакт между вратаря на домакините и Диас, като в крайна сметка попадението бе зачетено, а Санчес не бе санкциониран.

В 57-ата минута Садио Мане удари греда, а четири след това Мохамед Салах удвои от дузпа. Египтянинът се разписа, след като Ив Бисума спря с ръка удар на Наби Кейта. С това попадение Салах е участвал в общо 158 гола за Ливърпул в Премиър лийг, като само Стивън Джерард е бил замесен в повече - 212.

Салах има 115 гола и 43 асистенции, а Джерард - 120 попадения и 92 голови паса. Това бе и гол №20 в първенството този сезон за египетското острие.

Брайтън допусна пето поредно поражение, а Адам Лалана изравни любопитно постижение, което досега се държеше от Кийт Гилеспи. Лалана влезе като смяна, а след това бе изваден от игра, като това се случва за четвърти път кариерата му в Премиър лийг и така той изравни този своеобразен рекорд на Гилеспи.