Ливърпул разби Лестър с 3:0 на неговия стадион, като това бе най-малкото, с което домакините излизат от мача от Висшата лига.

Гостите доминираха напълно, имаха положения за поне още толкова голове и взеха седмата си поредна победа в първенството.

С нея "червените" на Юрген Клоп са пети с 65 точки, на една зад Нюкасъл и Манчестър Юнайтед, окупирали трето и четвърто място. И двата тима обаче са с по един мач по-малко и трудно ще изпуснат позициите си в топ 4.

Къртис Джоунс вкара два бързи гола в три минути за Ливърпул преди почивката, а гръмотевичен шут на Трент Александър Арнолд от пряк свободен удар донесе класиката.

А Лестър, който преди 7 години изуми света и написа най-романтичната приказка със сензационната си титла на Англия, сега е на ръба на отпадането. Отборът има 30 точки с два оставащи мача, а Лийдс с 31 е на 18-о място. Спасението е в 17-ото, което в момента се заема от Евертън с 32 точки. Саутхемптън с 24 вече изпадна.

Лестър гостува на Нюкасъл и приема Уест Хем в последните си два мача. Евертън е гост на Уулвърхемптън и домакин на Борнемут. Лийдс е гост на Уест Хем и домакин на Тотнъм.

Нотингам с 34 точки изглежда близо до спасението, но на теория още може да отпадне. Предстоят му домакинство на Арсенал и гостуване на Кристъл Палас.