Ливърпул постигна убедителна победа с 4:1 срещу Астън Вила при гостуването си от третия кръг в турнира за Купата на футболната асоциация.

Домакините бяха принудени да излязат с изцяло юношески състав, тъй като множество случаи на положителни проби на коронавирус ги принудиха да пратят титулярите си в карантина.

Въпреки новината, Юрген Клоп реши да заложи почти на най-силния си състав, за да е сигурен в класирането напред. През първото полувреме звездите му го разочароваха, тъй като то завърши наравно 1:1, но през втората част в рамките на пет минути Ливърпул вкара три гола.

Срещата беше нещо като огледална на тази между двата тима в турнира за Купата на Лигата през миналия сезон. Тогава пък мърсисайдци играха "с децата", тъй като по същото време титулярният състав игра на Световното клубно първенство и го спечели.

Днес аванс на английския шампион даде Садио Мане още в четвъртата минута. Сенегалецът реализира с глава след центриране от десния фланг на Трент Александър-Арнолд.

Това попадение на теория трябваше да успокои гостите и те сякаш решиха, че вече са спечелили мача. Отпуснаха се и допуснаха изравяване в 41-ата минута. 17-годишният Луис Бари се пребори с Рис Уилямс и реализира сам срещу резервния страж Келехер.

През втората част Ливърпул отново вдигна оборотите и вкара три гола за пет минута. Жоржиньо Вайналдум в 60-ата направи 2:1 след добра работа на Мохамед Салаг и асистенция на Такуми Минамино.

В 63-ата Мане вкара втория си гол и отново с глава. Този път центрирането бе на Джердан Шакири. В 65-ата минута и Салах се разписа, след като получи от Шакири, обърна се в наказателното поле и стреля по земя.

В другия мач от надпреварата, който се игра през тази вечер, Уулвърхямптън победи Кристъл Палас у дома с 1:0 след красиво попадение на Адама Траоре.