Ливърпул отмени тренировката си днес следобед и вероятно утре сутринта ще затвори тренировъчния си комплекс, след като днес положителните резултати от тестовете за ковид са се увеличили.

В отбора имаше трима играчи с вируса - вратарят Алисон, бранителят Жоел Матип и нападателят Роберто Фирмино, както и мениджърът Юрген Клоп. Всички те не участваха в неделното супер дерби с Челси (2:2). В седмицата преди него пък липсваха Върджил ван Дайк, Тиаго и Фабиньо, отново по същата причина.

Сега случаите са минали десет и Ливърпул е запитал Футболната лига при какви условия да отложи и какво е необходимо, за да играе в четвъртък първия полуфинал за Купата на лигата като гост на Арсенал.

Ако базата е затворена, тимът не тренира и не може да събере 16 здрави играчи (двама вратари и 14 полеви) без положителен тест или контузия, може да иска отлагане.

Досега на "червените" бе отложен само един мач - от първенството срещу Лийдс на 26 декември, и то по искане на техния съперник. Последното, от което всеки от водещите отбори в Англия се нуждае, е отменяне на двубои.

Датите за тяхното изиграване са много малко при натоварения календар. А полуфиналите за Купата на лигата са в две срещи, като финалът е на 27 февруари на "Уембли".

Тоест - мач в четвъртък или трябва да има, или да се проведе в следващите 15-20 дни, за да има време да се изиграе и реваншът в Ливърпул.