Ливърпул завърши американското си турне без победа след 2:2 с португалския Спортинг на бейзболния храм "Янки Стейдиъм" в Ню Йорк.

Така след 2:3 от Борусия (Дортмунд) и 1:2 от Севиля, европейският шампион изпълни ангажимента си зад Океана.

И даде жертва в него - Натаниъл Клайн, десният бранител, няма да играе до Коледа с разкъсани връзки в коляното. Защитникът получи травмата още в първата контрола, но вестта за състоянието му дойде дни по-късно.

Още в 4-ата минута Спортинг поведе с гол на Бруно Фернандеш, койото ще лежи изцяло на съвестта на вратаря на Ливърпул Симон Миньоле. Той изпусна лекия шут през ръцете си.

Героят от полуфинала и финала в Шампионската лига Дивок Ориги изравни с добавка в 20-ата минута, а до края на полувремето английският състав доминираше, за да стигне до втори гол. В 44-ата минута вкара Джорджиньо Вайналдум (на снимката).

В 54-ата минута Вендел изравни, а до края и двата отбора търсиха победата. Но повече внимаваха да няма още някой травмиран, защото и теренът, пригоден за друг вид спорт, не помагаше за сигурността на играчите.

На 4 август Ливърпул играе срещу Манчестър Сити за английската Суперкупа, на 8 август приема Норич в първия кръг от Висшата лига, а на 14-ти среща Челси в Истанбул за Суперкупата на Европа.