Ливърпул стигна до очакван успех с 2:1 при домакинството си на Шефийлд Юнайтед в среща от шестия кръг на Висшата лига.

Мърсисайдци трябваше да правят обрат срещу приятната изненада на миналия сезон, но доминираха в срещата и заслужиха трите точки.

Резултатът им донесе 13 точки и ги изравни на върха с градския съперник Евертън, който обаче има да играе със Саутхемптън в неделния ден.

Домакинската серия на хората на Юрген Клоп продължава. Те са непобедени в 62 мача от първенството на "Анфийлд", като спечелиха 28 от последните 29. В общата серия активът е 51 победи и 11 равенства.

Ливърпул владееше инициативата, но Шефийлд изненадващо първо удари. В десетата минута съдията отсъди пряк свободен удар за "остриетата" след нарушение на Фабиньо, което беше на границата на наказателното поле. Изненадващо ВАР отсъди, че това е дузпа, макар че положението е много спорно. От бялата точка в 12-ата минута точен бе норвежецът Сандер Берге.

Голът донесе импулс в играта на гостите и те стигнаха до нов шанс в 24-ата минута, когато Алисон спаси удар от воле на Бен Осбърн.

В 41-ата минута Ливърпул стигна до изравняване. Джордан Хендерсън центрира към Садио Мане, който стреля с глава. Вратарят Рамсдейл спаси, но прати топката в краката на Садио Мане, който от близо не сгреши за 1:1.

През втората част Ливърпул стигна до втори гол в 62-ата минута чрез Мохамед Салах, но той правилно бе отменен с ВАР заради засада на египтянина.

Само две минути по-късно обаче съмнения нямаше. Садио Мане центрира от левия фланг и с глава Диого Жота насочи топката прекрасно за 2:1.

До края на полувремето Шефийлд потърси изравняването и Алисон направи едно спасяване. На другата врата пък Салах удари греда. Египтянинът нямаше късмета да се разпише.