Ливърпул победи Челси с 2:0 на "Анфийлд" и поведе във Висшата лига с два точки преднина пред Манчестър Сити, който е с мач по-малко.

Мърсисайдци показаха голям характер и удариха съперника си смъртоносно с два удара в рамките на три минути в началото на второто полувреме. Това е пета поредна победа в лигата за тима на Юрген Клоп и пета поредна като домакин.

Челси имаше своите шансове да постигне нещо повече в мача, но пропуски на звездата Еден Азар лишиха тима от поне точка. Така той остава четвърти с актив от 38 точки.

Домакинският натиск на Ливърпул бе налице от самото начало и Челси "се съгласи" да приеме играта в своята половина.

В седмата минута дойде първата ситуация за "червените", огато Мане проби към Салах, но ударът от воле попадна в ръцете на вратаря Кепа.

Подобно нещо се получи и на другата врата 10 минути по-късно, когато удар на Азар не затрудни Алисон.

Вилиан също се пробва след страхотно двойно с Азар, но ударът този път мина встрани.

Мане също стреля неточно в края на ппървото полувреме след много добра акция, в която участваха Фирмино и Салах.

Втората част започна великолепно за домакините, които удариха два пъти за три минути.

След колективна грешка в защитата на Челси Джордан Хендерсън проби и центрира на далечната греда, където непокритият Мане прати топката с глава във вратата на Кепа.

Само две минути по-късно Мохамед Салах направи 2:0 с изумителен фалцов удар отдалеч, а в една от следващите атаки Фирмино пропусна да направи резултата класически.

Малко по-късно Азар пропусна най-добрия шанс за "сините", които можеше да поставят съперника под напрежение.