Ливърпул победи Кристъл Палас за десети пореден път в Премиър лийг, след като триумфира с 3:1 при гостуването си на “Селхърст Парк”. По този начин мърсисайдци съкратиха преднината на лидера Манчестър Сити до девет точки, след като вчера шампионите направиха грешка и стигнаха само до точка при гостуването си на Саутхемптън.

Десетте поредни победи над лондонските “орли” пък изравниха най-дългата подобна серия на “червените” срещу конкретен съперник в елита на Англия - по 10 поредни успеха срещу съответно Болтън (2007-2011) и Уулвърхемптън (от 2011 досега).

Върджил ван Дайк откри резултата преди да са минали и 10 минути игра. Нидерландският защитник се извиси над всички в наказателното поле, за да забие с глава топката в мрежата на Висенте Гуаита. Асистенцията от ъгловия удар пък бе дело на Анди Робъртсън. Ван Дайк има общо 12 гола във Висшата лига, а 10 от тях са с глава.

Робъртсън достави и втората си асистенция в мача преди края на първото полувреме, когато намери по перфектен начин Алекс Окслейд-Чембърлейн, който завърши с голов изстрел чудесна атака на гостите.

Въпреки двата гола изоставане, Палас не можеше да се оплаче от липса на възможности и на няколко пъти се налагаше Алисон, който се завърна под рамката на своя тим, да показва класата си.

Десет минути след началото на втората част френска комбинация между Жан-Филип Матета и Одсон Едуар завърши с лесен гол на празна врата за Едуар. През второто полувреме домакините определено играеха с по-голямо самочувствие и правеха всичко по силите си да стигнат до изравнително пшопадение. Алисон имаше ключова намеса по-малко от десет минути преди края, а в 86-ата минута сложиха точка на спора след гол от дузпа на Фабиньо.

Наказателният удар бе отсъден за нарушение на вратаря Гуаита срещу Диого Жота и дойде след консултация с ВАР.

Ливърпул има 48 точки на второто място в класирането, докато Кристъл Палас е тринадесети с двойно по-малко - 24.