Ливърпул и Челси опредено не се радват на позитивни сезон 2022/23 година, но мърсисайдци засега се справят по-добре в заключителната му фаза.

Играчите на Юрген Клоп продължиха позитивната си серия във Висшата лига, като постигнаха труден успех с 2:1 при гостуването си на Уест Хям в междинния 32-и кръг.

Те постигнаха обрат за трета поредна победа, предхождана от тези над Лийдс (6:1) и Нотингам Форест (3:2). Успехът ги изкачва с една позиция до шестата, като те вече са пред Тотнъм, макар и само заради по-добрата голова разлика при равни 53 точки. Уест Хям остава с 34 и засега е на добра разлика от зоната на изпадащите.

"Чуковете" поведоха в резултата в 13-ата минута със страхотно попадение на контраатака. Лукас Пакета направи двойно подаване с Михаел Антонио и матира вратаря Алисон със силен удар от границата на наказателното поле.

Отговорът на Ливърпул обаче дойде много бързо - само пет минути по-късно. Трент Алесандър-Арнолд подаде на Коуди Гакпо и нидерландецът също с удар извън наказателното поле бе точен - 1:1.

В 56-ата минута домакинската публика се израдва на красиво попадение на Джаред Боуен, но то бе отменено заради засада благодарение на системата ВАР.

Десет минути по-късно Ливърпул можеше да поведе след центриране от корнер, когато опит на Жоел Матип бе спасен с крак на гол линията от Фабиански. От последвалия ъглов удар обаче логичното се случи. Матип бе оставен сам и със сила прати топката във вратата с глава.

В същото време свободното падане на Челси и временния мениджър Франк Лампард продължи.

"Сините" записаха шеста загуба в последните си седем мача от всички турнири, като отстъпиха на своя "Стамфорд Бридж" на Брентфорд с 0:2.

Сесар Аспиликуета си вкара автогол в 37-ата минута, а в 78-ата Брайън Мбемо се подигра на защитата на домакините и накара половината фенове да напуснат преждевременно стадиона.

Челси остава на незавидната 11-а позиция с актив от 39 точки, като десетият Фулъм вече е на шест разлика. Тази позиция преди мача се заемаше именно от Брентфорд, но тимът на Томас Франк вече е девети с 48.

В друг мач от днес Нотингам Форест изненада и победи в домакинство Брайтън с 3:2. Това беше първи успех за тима от началото на февруари и той поне временно го измъква от зоната на изпадащите.