Ливърпул се класира за осминафиналите в турнира за Купата на футболната асоциация в Англия след победа с 3:1 над втородивизионния Кардиф на "Анфийлд".

Хората на Юрген Клоп изиграха слабо първо полувреме, но през второто стигнаха до голове на Диого Жота, Такуми Минамино и Харви Елиът преди Робин Колуил да вкара почетно попадение за уелсците.

Така Ливърпул се присъединява към отборите на Тотнъм, Евертън, Челси, Уест Хям, Кристъл Палас, Манчестър Сити, Саутхемптън и Норич, които също са на осминафиналите. От по-долните дивизии се класираха Лутън, Хъдръсфийлд, Питърбро и Стоук Сити.

Мърсисайдци изиграха колебливо първо полувреме, в което не успяха да преодолеят защитата на уелския клуб. През втората част обаче обстановката на терена се промени.

Ливърпул откри резултата в 53-ата минута. След центриране от фаул на Трет Александър-Арнолд Диого Жота засече технично с глава и прати топката неспасяемо топката в далечния ъгъл за 1:0.

В 68-ата минута се стигна до втори гол за домакините след потресаваща грешка в защитата на Кардиф. От нея се възползва Такуми Минамино, който от лесна позиция вкара за 2:0.

Резултатът стана класически в 76-ата минута, когато младият Харви Елиът получи от Андрю Робъртсън и с две докосвания успя да преодолее вратаря с техничен шут.

Уелсците обаче успяха да върнат едно попадение в 80-ата минута. Бърза контраатака бе завършена от младия Робин Колуил, който реализира сам срещу вратаря Келехер.

След четири дни Ливърпул има друго домакинство, но във Висшата лига срещу Лестър.