Ливърпул спечели с 3:1 голямото дерби на Висшата лига срещу Манчестър Юнайтед на "Анфийлд" в 17-ия кръг.

Успехът за мърсисайдци дойде чрез два гола на резервата Джердан Шакири през второто полувреме, след като в първата част Садио Мане и Джеси Лингард вкараха по едно попадение.

Юнайтед на Моуриньо отново игра твърде дефанзивно и просто изчакваше нещата да се случат пред неговата половина. А с головата ефективност на Ливърпул въпросните неща няма как да са позитивни.

Домакините завършиха с близо 33 удара към вратата на Давид Де Хея, а към тази на Алисон полетяха едва шест топки.

С победата си хората на Юрген Клоп си върнаха лидерството във Висшата лига и отново водят с една точка пред шампиона Манчестър Сити. Клоп няма как да има забележки към представянето на своите, освен може би Алисон, който сгреши за гола на "червените дяволи".

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Моуриньо отново ще очаква съдбата си, тъй като този мач е огромно основание за ръководството да го уволни. Ще се оправдае с късмета, който имаше при двата победни гола на Шакири, тъй като те влязоха с щастливи рикошети.

Но Юнайтед не заслужаваше нищо с представянето си и този мач показа колко огромна е пропастта между двата отбора в настоящия момент. Мърсисайдци остават непобедени в последните 16 мача от Висшата лига и с играта си подсказват, че тази серия може да продължи дълго.

"Червените дяволи" на шеста позиция с актив от 26 точки - на цели 19 зад днешния си съперник. Разликата е абсолютен рекорд в историята на този етап от сезона.

Юнайтед вече има допуснати 29 гола - с един повече от целия изминал сезон във Висшата лига. Красноречиво.