Ливърпул допусна грешна коледна стъпка, завършвайки наравно 1:1 с Уест Бромич у дома.

Така авансът на шампионите на върха е само три точки пред градския съперник Евертън.

Очакванията бяха за спокоен успех за мърсисайдци срещу раздирания от проблеми тим на Уест Бромич, който бе в серия от четири мача без успех. Макар Ливърпул да имаше тотален контрол над мача, играчите на Юрген Клоп отправиха само два точни удар, а в крайна сметка това се оказа решително за пропуснатите три точки.

При това вторият от тях бе в самия край на мача, а пък първият от тях даде аванс на домакините. Този точен удар, превърнал се в гол, бе дело на Садио Мане. В 12-ата минута сенегалецът отлично пое топката на гърди и останал сам срещу вратаря не сгреши.

Уест Бромич бе приел тактита на глуха защита, като Ливърпул така и не успяваше да стигне до втори гол, с който да реши мача.

Така се стигна до 82-ата минута, когато при една от редките си атаки гостите стигнаха до изравнителен гол.

Той падна от статично положение, което още от началото на мача си изглеждаше едиснтвеният възможен начин за гол във вратата на Ливърпул.

Младият Рийс Уилямс подари корнер на гостите, а при изпълнението му Ажай надскочи всички, за да вкара с глава за 1:1.

Така въпреки равенството, Ливърпул продължи уникалната си серия у дома във Висшата лига, като вече от 67 мача никой не е печелил там.