Ливърпул направи предпоследната крачка към целта си - място в зона Шампионска лига.

Мърсисайдци спечелиха гостуването си на Бърнли с 3:0, като кръг преди края на сезона заеха четвъртото място.

Разбира се, че изглежда странно целта на миналогодишния шампион да е четвъртото място, но с оглед на първата половина на сезона, то би било истински успех за момчетата на Клоп.

С този успех Ливърпул дърби съдбата в свои ръце, като в неделя, когато е последният кръг, ще трябва да победи 13-ия в класирането Кристъл Палас у дома.

За мястото на Ливърпул се бори Лестър, който има същия точков актив, но е с по-лоша голова разлика. В неделя "лисиците" са домакини на Тотнъм.

На тоерия и двата отбора могат да се озоват в Шампионска лига, защото на третото място с точка пред тях е Челси, който ще търси задължителен успех в гостуването си на Астън Вила.

А Астън Вила тази вече доказаха, че макар и 11-и, не доиграват сезона, а се борят за всяка точка до края.

Вила би Тотнъм с 2:1 насред Лондон в мач, който според всички в Англия бе последният за Хари Кейн с екипа на "шпорите".

След последния съдийски сигнал той направи почетна обиколка и обра овациите на феновете. Да, това бе последният домакински мач за Тотнъм през сезона, но изразът на лицето на Кейн и действията му по-скоро подхождаха на сбогуващ се играч. А спекулациите с неговото бъдеще изобщо не са малко.

Снимка: Getty images

Загубата обрече Тотнъм на битка с Арсенал и Евертън за последната евроквота на Англия. Тя отрежда място в новия турнир Лига на Конфедерациите. Със сигурност нещо, което не би задоволило особено и трите клуба, особено Тотнъм и Арсенал.

Преди последния кръг, Тотнъм и Евертън имат по 59 точки, Арсенал е с 58. На теория в играта е и Лийдс, който има 56.

Шестата позиция пък с победата си над Уест Бромич с 3:1 успя да заеме Уест Хем. "Чуковете" имат 62 точки, като точка в последния кръг ще има осигури мясот в Лига Европа.