Ливърпул откри по впечатляващ начин новия сезон в английската Висша лига.

Мърсисайдци победиха новака Норич с 4:1, като вкараха и четирите си гола в рамките на първите 45 минути.

Двубоят пък бе поредното голово шоу между тези два противника, които си вкарват поне пет попадения в 6 от последните им 7 срещи.

Така бе и тази вечер, а английският вицешампион не показа никаква милост през първата част.

Норич се завъrна в елита с агресивно и атакуващо, но всичко продължи едва 7 минути.

Дивок Ориги центрира, а капитанът Грант Ханли по нелеп начин прати топката в собствената си врата.

Това смути гостите, а атомното нападение на Ливъпрул се развихри.

Мохамед Салах удвои в 19-ата минута, а 10 по-късно центрира от корнер, след който Върджил Ван Дайк вкара за 3:0.

До края на полувремето с гол се отчете и Дивок Ориги, който с глава засече центрирането на Александър-Арнолд.

Единственият неприятен момент за домакините в тези вихрени 45 минути бе контузията на вратаря Алисон, който бе заменен от новото попълнение Адриан.

Снимка: Getty images/ Guliver photos

През втората част Ливърпул очаквано намали оборотите, а и Норич изглеждаше доста по-организиран в дефанзивен план.

Все пак мърсисайдци пропуснаха няколко доста изгодни шанса за нови попадения.

Опитният Тим Крул се отчете с няколко чудесни спасявания, а в останалите случаи ударите на играчи в червено не намираха целта.

От своя страна Норич погледна по-смело към противниковата врата и съвсем заслужено стигна до почетен гол, вкаран от финландския нападател Тейму Пуки.

Голът не развали настроението на "Анфийлд", където надеждите за шампионска титла са големи, а момчетата на Юрген Клоп показват, че отново са готови да я преследват до самия край.