Ливърпул се развихри в Белгия и разби местния шампион Генк с 4:1 в мач от група "Е" на Шампионска лига.

Защитаващият титлата си английски тим не среща особени трудности и напълно очавано постигна успеха, с доста настроение и красив футбол.

Доминацията на мърсисайдци бе тотална, а в мача блесна Алекс Окслейд-Чембърлейн.

След дълго лечение на тежка травма, той вкара два гола, първи за него апри 2018-а, кгоато вкара на Манчестър Сити, отново в Шампионска лига.

Още във втората минута той откри с чудесно насочен удар от дистанция, което съвсем стъписа домакините.

Това успокои Ливърпул, което създаде няколко чисти положения за Генк, дори и отменен гол след намесата на ВАР.

Все пак всичко се реши в 56-ата минута, когато Чембърлейн вкара истински шедьовър, отново извън наказателното поле.

След този гол гардът на домакините съвсем падна, а Салах и Мане на два пъти комбинираха за нови два гола.

Първо египтянинът подаде на Мане, а малко по-късно сенегалецът му върна жеста и Ливърпул поведе с 4:0.

В самия край на мача Стивън Одей вкара почетен гол за Генк.

Другият мач в групата бе далеч по-интригуващ, като напълно оправда очакванията за шоу.

Наполи постигна изключително ценен успех с 3:2 над Ред Бул Залцбург.

Мачът бе абсолютен триумф на атакуващият футбол с редица положения, най-вече пред италианската врата.

Наполи на два пъти повеждаше чрез Дрис Мертенс, но Залцбург изравняваше чрез младата си суперзвезда Ърлинг Халанд.

В 73-ата минута обаче Лоренцо Инсиние вкара за 3:2 в полза наиталианците, а това в крайна сметка се оказа и крайният резултат.

Наполи оглавява групата със 7 точки, Ливърпул е втори с 6, Залцург има 3, а Генк е с актив от само 1 точка.