Ливърпул взе първата си победа в Премиър лийг от повече от месец насам, за да се върне в Топ 4. Шампионите спечелиха като гости на Тотнъм с 3:1 и така сложиха край на серията си от пет шампионатни мача без успех (три равенства и две загуби).

С днешните три точки мърсисайдци се доближиха на две от третия в подреждането Лестър и вече имат 37, докато загубата остави Спърс на шестото място с 33.

Стихийни начални минути под дъжда в Лондон вдигнаха очакванията за остатъка от мача. Садио Мане пропусна да открие резултата във втората минута, а секунди по-късно това стори Хюн Мин Сон, но голът му бе отменен след консултация на съдията с ВАР. Кореецът бе изведен сам срещу Алисон от Хари Кейн, но повторенията показаха, че по-рано в атаката е бил в засада с няколко сантиметра и така попадението му не беше зачетено.

Малко по-късно пък Кейн получи травма в левия глезен и се наложи да напусне терена, за да получи помощ от лекарския щаб на домакините.

Двата отбора си разменяха надмощието за кратки периоди, а в 23-ата минута разиграване между Мохамед Салах и Мане завърши с шут от няколко метра на Мане и прекрасно спасяване на Юго Лорис.

Първият гол дойде след почти 49 минути игра през първото полувреме. Съдията даде продължение от 4 минути, като в последната Мане получи диагонален пас отляво на наказателното поле, центрира към Роберто Фирмино, който остана абсолютно сам след лоша реакция на Ерик Дайър и Лорис и откри резултата безпроблемно - 1:0.

Tози гол сложи край на дългата суша на "червените" - за последно Ливърпул бе вкарвал гол във Висшата лига преди 482 минути и не бе успявал да го направи с последните си 93 изстрела!

Контузеният Кейн бе сменен от Ерик Ламела на почивката, а след само минута игра през второто полувреме шампионите удвоиха преднината си. Мане се освободи технично от Мат Дохърти, шутира, Лорис спаси, а след това Трент Александър-Арнолд не сгреши при добавката с първия си гол за сезона - 2:0.

На почивката гостите също извършиха принудителна смяна - Жоел Матип напусна терена.

Ударният рестарт бе затвърден от още един гол - само минута по-късно. Пиер-Емил Хойберг вкара за Тотнъм с бомбен изстрел от дъгата на наказателното поле за 1:2 в 48-ата минута.

Осем минути по-късно ВАР отново бе в центъра на събитията, след като нова комбинация между Мане и Салах завърши с гол на египетската звезда след шут с левия крак във вратарския ъгъл. И този път обаче се стигна до отмяна, защото в изграждането на атаката Фирмино бе играл с ръка.

В 65-ата минута все пак се стигна до трети гол, който бе отбелязан от Мане. Центриране от десния фланг на Александър-Арнолд не бе преценено добре от иначе изключително стабилния до момента Джо Родън, който пропусна топката, а №10 в червено я прати в мрежата за 3:1.