Ливърпул си припомни как се побеждава в Англия и прекъсна серията от две загуби - срещу Уотфорд във Висшата лига и срещу Челси за Купата. Днес на "Анфийлд" европейските клубни шампиони направиха поредна стъпка към така бленуваната титла в първенството след срещу Борнемут. Трите точки пък дойдоха след двадесет и втората поредна домакинска победа за мърсисайдци, които подобриха досегашното върхово постижение в историята на английския елит, което бе... тяхно.

Гостите от Борнемут отбелязаха буквално в първата си атака. Калъм Уилсън отне топката от Джо Гомес, разигра надясно, и бързо реализира от няколко метра за 0:1 в 8-ата минута след асистенция на Жеферсон Лерма. Домакините скочиха за нарушение при първото действие на Уилсън, но това не повлия на ситуацията.

Шест минути след това Нейтън Аке скочи най-високо при центриране от корнер и стреля с глава. Светкавичен рефлекс на Адриан му позволи да спаси и да отбие топката в гредата.

Ливърпул очаквано се пренесе изцяло в противниковата половина и Роберто Фирмино пропусна сам срещу вратаря след 16 минути футбол, а в 25-ата минута Мохамед Салах възстанови равенството - 1:1. Той получи пас от Садио Мане, забави се с обработката на топката, но за сметка на това я прати в долния ляв ъгъл на вратата с прецизен удар по земя.

За Салах това бе гол №70 в съответно мач №100 във Висшата лига и така той изпревари Луис Суарес, който има 69 попадения също в 100 срещи.

В 33-ата минута Мане записа и своето име сред реализаторите. Ван Дайк го изпрати очи в очи срещу Аарън Рамсдейл и той не пропусна да реализира за 2:1, добавяйки гол към асистенцията, направена по-рано.

Джеймс Милнър и Джуниор Станислас имаха по един шанс за своите отбори до почивката, която дойде при аванс на "червените" - 2:1.

След бурята, довела до обрат за играчите на Юрген Клоп преди почивката, второто полувреме започна със затишие от петнадесетина минути. Точно след час игра Райън Фрейзър прехвърли Адриан и виждаше как топката влиза в празната врата, но Джеймс Милнър спринтира и я изби точно преди тя да влети в мрежата.

Мане имаше два шанса да увеличи преднината на Ливърпул - първо не успя да засече остър пас на Фирмино в 72-ата минута, а в 74-ата прати топката в сглобката на гредата с красив удар извън наказателното поле.

"Черешките" се хвърлиха напред като за последно в заключителните минути и създадоха няколко опасности пред Адриан, без да успеят да изравнят. В отговор "мърсисайдци" направиха скоростно нападение, завършил с пропуск отблизо на Фирмино след комбинация със Салах.