Ливърпул се изравни по точки с лидера във Висшата лига Тотнъм след убедителна победа с 4:0 над Уулвърхямптън на "Анфийлд" във Висшата лига Висшата лига.

Играчите на Юрген Клоп изигра много силен мач пред 2000 фенове и стигнаха до попадения на Мохамед Салах, Жоржиньо Вайналдум, Жоел Матип и Садио Мане.

Уулвърхямптън пропиля две сравнително добри положения в началото на мача, но в средата на полувремето гостите допуснаха фатална грешка. Защитникът Конър Коуди, който е юноша на Ливърпул, не успя да овладее на гърди дълъг пас на Джордан Хеднерсън и изведе Мохамед Салах на позиция за гол. Египтянинът не сгреши сам срещу Руи Патрисио и "червените" поведоха с 1:0.

Садио Мане пропусна две отлични положения в началото на второто полувреме, но Ливърпул все пак успя вкара втори гол. При контраатака в 58-та минута Джордън Хендерсън пусна към Джорджиньо Вайналдум и нидерландският халф изпрати топката зад Патрисио с прецизен шут от дъгата на наказателното поле.

Жоел Матип засече центриране на Мохамед Салах с глава за третия гол за Ливърпул в 67-та минута, а гостите сами си вкараха четвъртия десетина минути по-късно. Резервата Трент Александър-Арнолд подаде остър пас към Салах и Мане пред вратата на съперника, а Нелсон Семедо откони топката в собствената си мрежа за 4:0.

Мачът завърши при този резултат, който остави Уулвс на десето място със 17 точки.