Тимът на Ливърпул се изкачи на първата позиция във Висшата лига, поне за няколко часа.

Мърсисайдци спечелиха домакинството си на закъсалия Фулъм с 2:0.

Така до края на мачовете на Челси и Манчестър Сити по-късно днес, Ливърпул ще заема лидерската позиция.

Тимът на Юрген Клоп имаше тотално превъзходство през целия мач, а попадения в края на първото и началото на второто полувреме бяха дoстатъчни за успеха.

Първият гол падна в 41-ата минута. Вкара го Александър Митрович от Фулъм, но съдията го отмени заради доста спорна засада.

Ливърпул поднови играта с брилянтен пас към Мохамед Салах, който се откъсна от отбраната и останал сам срещу вратаря вкара втори гол в мача в рамките на 15 секунди, този път редовен.

В 53-ата минута Андрю Робъртсън направи страхотно центриране към Джердан Шакири, което швейцарския национал засече за 2:0, убивайки интригата в мача.

Това бе шесто поредно поражение за Фулъм в първенството, което отрежда последното място на водения от Славиша Йоканович тим.