Ливърпул постигна поредната си важна победа в битката за титлата във Висшата лига - 1:0 при гостуването на Нюкасъл на "Сейнт Джемсис парк".

Мърсисайдци, които са най-добрия отбор през 2022 година, триумфираха срещу втория в това виртуално класиране. Единственото попадение в мача вкара Наби Кейта в 20-ата минута.

Така Ливърпул поне временно се изкачи на първата позиция в класирането с 82 точки, на две пред Манчестър Сити, който по-късно днес гостува на Лийдс. Загубата за "свраките" идва след шест поредни домакински победи.

Юрген Клоп направи някои изненадващи промени в състава си, като най-важните от тях беше оставянето на пейката на Трент-Александър Арнолд и Мохамед Салах.

В началото на мърсисайдци отправиха два опасни, но неточни удара чрез Диого Жота и Наби Кейта.

Именно Кейта откри резултата в 19-ата минута след двойно подаване с Жота и финт срещу вратаря. Завършващият удар дойде между двама защитници, които се бяха позиционирали на гол линията.

Нюкасъл имаше силен период в началото на второто полувреме, но в 63-ата минута Садио Мане направи голям пропуск от чиста позиция.

В 73-ата минута Жота беше изведен зад защитата, но последвалият силен удар бе в обсега на вратаря Мартин Дубравка. Шест минути по-късно същият дуел завърши по същия начин.

Най-добрият шанс за Нюкасъл дойде в 87-ата минута, когато Бруно Гимараеш стреля, но ударът се оказа твърде лесен заз Алисон.