Краят на Мондиал 2022 е след два дни, заради което клубният футбол се готви усилено за подновяването на сезона.

А един срещу друг в Дубай излязоха евроколосите Ливърпул и Милан в мач от приятелския турнир за местната купа.

Това бе и финалната среща за мърсисайдци преди сблъсъка от 1/8-финалите на Карабао Къп срещу Манчестър Сити, който ще се състои на 22 декември.

Ливърпул спечели сблъсъка с "росонерите" с 4:1, а с два гола за "червените" се отличи Дарвин Нунес, който се разписа през второто полувреме. Мохамед Салах и Тиаго Алкантара пък реализираха другите две попадения, които паднаха преди почивката.

Почетния гол за Милан отбеляза Алексис Салемакерс.

При задължителните за формата на турнира дузпи, които носят бонус точка, играчите на Милан бяха по-точни и спечелиха с 4:3, след като Костас Цимикас и Наби Кейта пропуснаха първите два наказателни удара за мърсисайдци.

Така "росонерите" спечелиха една точка в турнира и останаха на последно място. Ливърпул е с три след днешната победа, а победител е Арсенал, който събра пълния актив от осем точки. Лион финишира на втората позиция с четири пункта.