Ливърпул не успя да победи при гостуването си на Брайтън, а ВАР имаше доста дейно участие в първия мач от съботната програма на Висшата лига, завършил при резултат 1:1. Двете точки, които шампионите изпуснаха след дузпа за съперника в последните минути не са единствената лоша новина за клуба, след като поредната контузия на футболист на "червените" е факт - този път Джеймс Милнър напусна преждевремнно терена с мускулна травма при визитата на южното крайбрежие.

Аарън Конъли можеше да открие за Брайтън след 10 минути, когато пропусна сам срещи Алисон, за когото това бе мач №100 за Ливърпул. Десет минути след това бе отсъдена дузпа за домакините след нарушение на Неко Уилямс срещу същия този Конъли, а с изпълнението се нае Нийл Мопе, който обаче не успя да уцели вратата, а малко по-късно бе сменен заради травма.

Гостите стигнаха до гол десетина минути преди почивката след отлична бърза атака, завършила с изстрел в мрежата на Мохамед Салах. Попадението обаче бе отменено, защото консултациите с ВАР изчислиха, че при подаването от страна на Роберто Фирмино, египетската звезда е бил в засада.

След точно час игра Ливърпул все пак поведе - Диого Жотва вкара осмия си гол в последните си осем мача след изстрел с левия крак от петнадесетина метра за 1:0. Появилият се като резерва Садио Мане вкара с глава в 84-ата минута, но и този гол бе отменен заради засада след консултация с ВАР.

Мане се появи на мястото на Салах, който бе видимо ядосан от смяната и не поздрави Юрген Клоп, напускайки терена.

Във втората минута на добавеното време Брайтън получи втора дузпа, която бе отсъдена след нова намеса на ВАР. Анди Робъртсън закачи крака на Дани Уелбек, който изчака малко преди да падне на тревата, а зад топката застана Паскал Грос, който не сгреши и донесе точката на "чайките" - 1:1.

Мърсисайдци са първи в класирането с 21 точки след 10 двубоя, но могат да бъдат изместени от преследвачите им от Тотнъм и Челси, които играят помежду си утре. Брайтън е шестнадесети с 10 точки след 10 мача.