Локомотив (Пловдив) победи гостуващия Септември с 4:0 в полуфинална среща от турнира за Купата на България и само чудо би предотвратило класирането на тима в мача за трофея.

"Смърфовете" изнесоха рецитал на Лаута и си заслужиха комфортната преднина преди реванша на "Васил Левски" в София, който е на 23 арпил. Те решиха всичко в своя полза още в първото полувреме, когато в рамките на 14 минути нанизаха три гола. Не бяха постигали толкова убедителна победа от 15 декември, когато биха Ботев (Враца) със същия резултат.

Локомотив очаквано започна по-добре двубоя и наложи своя домакински натиск, но първата добра възможност бе пред гостите от София. Асен Чандъров, Илия Димитров и Здавко Димитров комбинираха, но ударът на последния бе спасен от Мартин Луков.

В 14-та минута Локомотив поведе. Съдията Станислав Тодоров отсъди дузпа за нарушение на Фабиано Алвеш, който според рефера е настъпил Димитър Илиев. Потърпевшият застана зад бялата точка и хладнокръвно реализира за 1:0.

Секунди по-късно Анте Аралица можеше да удвои преднината, но негов изстрел бе избит, въпреки че нападателят бе на перфектна позиция.

Все пак логичното се случи в 19-та минута. Централният защитник Стивън Езе реализира с глава след перфектно центриране на Един Бахтич.

Секунди по-късно Суад Сахити от гостите направи пропуск и съжали жестоко за това. В 28-та минута Момчил Цветанов оформи класическия резултат, след като остана непокрит на далечната греда. Бахтич даде втората си асистенция, а хубава роля в разиграването имаше и Аралица, който находчиво пропусна топката - 3:0.

До края на полувремето Локо продължи да натиска, но не стигна до четвърти гол.

Втората част започна с добра игра на столичани и в 55-та минута прехвърлящ удар с глава на Чандъров бе спасен от Мартин Луков.

След това играта се поуспокои и последваха смените, но те не се оказаха късметлийски за гостите.

В 87-та минута Локомотив все пак стигна до търсения четвърти гол. Игор Банович се разписа с прецизен удар по земя след груба грешка на защитниците в червено и оформи крайния резултат в кошмарната за тях вечер.