Черно море и Локомотив (Пд) се вкопчиха в битка без компромиси във Варна, за да стигнат до 0:0 в мач от четвъртия кръг на първенството на България.

Домакините имаха по-добри положения, като на три пъти вратарят Илко Пиргов спасяваше Локо със страхотни намеси.

Гостите бяха близо до гол след удар на Умарбаев преди почивката, минал на сантиметри от гредата.

Европейският ни представител от Пловдив записа първата си точка за сезона в родния шампионат, след като стартира с две поражения.

Локо си заслужи това във Варна, където изстрада трудни минути срещу надъханите и намиращи се в добра форма домакини.

Точката е добре дошла за гостите и ги отлепя от дъното, тъй като те са с по-добра голова разлика от ЦСКА 1948, който остава последен.

Черно море пък е първи, на върха в класирането, с 8 точки от четири кръга и без допуснат гол. "Сухият режим" за вратаря Георги Георгиев продължава, а поне временно отборът му е лидер в първенството.

Съдията Ивайло Стоянов странно лесно раздаде цели 8 жълти картона, без в никакъв случай да може да се каже, че мачът е бил груб.