Локомотив (Пловдив) спечели с 2:0 срещу Арда (Кърджали) и отказа съперника от надеждите за място в тройката на родното първенство. С този успех гостите увеличиха преднината си спрямо съперника, който остава четвърти, на пет точки и поне временно са с равен брой точки с отбора на ЦСКА, който бе втори в таблицата преди началото на този кръг.

Това бе и първа загуба за кърджалии у дома през сезона и въобще от 875 дни насам.

И двата гола дойдоха в началото на второто полувреме, и в двата бе замесен капитанът на гостите Димитър Илиев, а и в двата случая “смърфовете” имаха и доза шанс.

В 47-ата минута Илиев намери с перфектен пас по земя Кристиян Илич, който шутира, топката се отби в крака на Александър Георгиев от Арда и така се стигна до 1:0 за Локо. Седем минути след това №14 от Локомотив добави и гол към сметката си, след като се възползва от неразбирателство между защитниците на домакините и лошо връщане, финтира Иван Караджов и отбеляза за 2:0.

След двата бързи гола гостите се дръпнаха по-назад и показаха чудесна организация в защита, като осуетиха всички опити на съперника да върне поне едно от попаденията.

С тези три точки Локо вече има 43, с колкото е и ЦСКА, докато Арда остава на четвърто място с 38. Пловдивчани продължават серията си без загуба в шампионата, която вече е осем двубоя - за последно те отстъпиха на Левски в София на 2 декември миналата година.