Локомотив (Пловдив) продължава да няма загуба от началото на новия сезон. Полетът на "смърфовете" продължи и с победа над "Левски" с 2:1 у дома, като с трите точки днес футболистите на Александър Томаш се качиха на върха на класирането с 10 точки.

Гостите понесоха удар още преди да са минали и пет минути, след като Жереми Петрис напусна принудително терена заради контузия. А почти веднага след това, в осмата минута, пловдивчани поведоха в резултата.

Грешка на новото попълнение на "сините" Дарлан доведед до бърза комбинация в черно и бяло, завършила с диагонален изстрел на Джовани право в долния десен ъгъл на Пламен Андреев за 1:0.

Столичани се активизираха и се втурнаха в атака, като Динко Хоркаш направи важни спасявания след изстрели на Уелтъон и Марин Петков.

И в крайна сметка равенството бе възстановено в 33-ата минута, когато Рикардиньо бе изведен сам срещу вратаря и този път не сбърка - 1:1.

Пет минути преди почивката Локо пак поведе. Перфектна контра атака на Локомотив завърши с хубав пас от Джовани към Георги Минчев и той бе точен за 2:1.

През втората част агитката на пловдивския тим издигна транспаранти срещу част от шефовете на клуба.

На терена пък "Левски" опитваше всичко по силите си, за да изравни резултата, но това така и не се случи.

Дарлан се разигра, а с пропилени шансове се отчетоха Рикардиньо и Уелтон.

Именно вторият направи може би най-големия пропуск след почивката. Четвърт час преди края той не успя да намери топката от само няколко метра.

По този начин щурмът на гостите не успя и те записаха втората си загуба през сезона досега.