Лудогорец ликува като шампион на България за десети пореден сезон, но празненствата на “орлите” бяха помрачени от Локомотив (Пловдив).

“Смърфовете” спечелиха гостуването си в Разград с 2:1 и така развалиха шампионския купон на домакините, който щеше да е съвсем завършен при успех на домакините.

За капак на всичко разградчани завършиха и с чувствително намален състав, след като Елвис Ману и Каули Оливейра бяха изгонени в рамките на 20 минути - между 61-ата и 81-ата.

Бърнард Текпетей вкара първия гол в мача след четвърт час игра - той стори това с диагонален шут по земя след индивидуален прообив, а топката тупна точно пред вратаря Илко Пиргов.

Локо се върна в мача почти веднага, след като Парвиз ЮУмарбаев центрира от фаул към Георги Минчев, а той с добре насочен удар с глава не остави шанс на Кристиян Кахлина - 1:1 в 18-ата минута.

Двата тима си размениха по няколко опасности след това, за да се стигне до 32-ата минута, когато голмайсторът Текпетей опита да изчисти топката, но ритна Димитър Илиев в наказателното поле и съдията отсъди дузпа.

Снимка: БТА

Капитанът на гостите не остави шанс на Кахлина при изпълнението си и майсторски прати топката в ъгъла за пълен обрат и 2:1.

Ману бе изгонен след петнадесетина минути игра през второто полувреме заради опасно влизане срещу Пиргов, донесло му втори жълт картон.

Десет минути преди краят същата съдба споходи и Каули, който удари лакът на Димитър Илиев при борба във въздуха и също получи втори жълт и съответно червен картон.