Локомотив (Пловдив) излезе поне за малко на трето място в класирането на първенството, след като върна към реалността отбора на Славия. "Железничарите" приземиха "белите", които пристигнаха на "Лаута" след победа над "Левски", надигравайки столичани категорично - 3:0.

Така пловдивчани вече имат 28 точки, с колкото са и "армейците" (втори в класирането) и разградчани (четвърти, но Лудогорец играе по-късно тази вечер с Берое.

Локо поведе след половин час футбол, когато Светослав Вуцов си отбеляза автогол. Вратарят на гостите се превърна в антигерой, след като изстрел на Марин Паскалев бе спрян от играч в бяло на голлинията, но топката се отби във Вуцов и влезе мрежата.

Капитанът Димитър Илиев направи 2:0 малко след началото на второто полувреме, отбелязвайки безпроблемно на празна врата.

Двадесет минути преди края всичко окончателно приключи. Бабакар Дион изскочи зад защитата на Славия и направи резултата класически, бележейки за 3:0 след пас от дълбочина на Митко Илиев.

Славия е на седма позиция с 24 точки в актива си.