Локомотив (София) изскочи от зоната на изпадащите, след като победи с 2:1 един от другите тимове под чертата - Пирин (Благоевград). В петък вечер на националния стадион "Васил Левски" в столицата феновете видяха три гола, които дойдоха след две дузпи и майсторско изпълнение от игра, като един от наказателните удари бе изпълнен два пъти.

Още в дванадесетата минута "орлетата" получиха дузпа за нарушение на Матеус Роча срещу Преслав Йорданов. След потвърждение от ВАР, с изпълнението се нае Красимир Станоев, който не сгреши със силен удар и откри резултата.

Няколко минути по-късно гредата лиши "железничарите" от изравняване след шут от дистанция на Александър Александров, но така или иначе те не останаха в ролята на изоставащи още много.

В 25-ата минута Октавио направи 1:1 с прекрасен гол от границата на накзателното поле - той получи топката и без да се бави я насочи по перфектен начин с фалцов удар в левия горен ъгъл на Петър Петров, а в оставащите двадесетина минути на терена не се случи нещо кой знае колко вълнуващо.

Двадесет минути след началото на второто полувреме и Локомотив получи дузпа, до която се стигна след контакт между Петър Занев и Пламен Крачунов. Ветеранът събори Илия Димитров и съдията отсъди удар от бялата точка за втори път в мача.

Централният защитник Пламен Крачунов застана зад топката, но би слабо и Петров спаси. Тук обаче се намеси ВАР и след консултация със системата се оказа, че вратарят на гостите не е бил на голлинията при шута на Крачунов и така се стигна до ново изпълнение на дузпата.

Крачунов поправи грешката си и този път отбеляза, за да изведе "червено-черните" напред с 2:1 и да ги доближи до втората им победа за сезона, която стана факт, след като Пирин опита всячески да изравни в остатък от мача, но това нямаше как да се случи при липсата на особено въображение в предни позиции, както и при солидната игра на Локо в дефанзивен план.

Така след шест изиграни мача столичният Локомотив вече е осми с осем точки, докато Пирин остава втори под чертата на опасната зона - на дванадесета позиция със само три точки и пет загуби в шест изиграни двубоя.