Локомотив (София) е съвсем близо до оцеляването си в елитната дивизия на българския футбол след равенство 1:1 срещу Ботев във Враца в четвъртия кръг на плейофите в Първа лига.

Столичните железничари остават без нито една победа като гост в рамките на целия сезон, но въпреки това най-вероятно ще оцелеят в елита. Днешното равенство им носи актив от 30 точки на второто място в групата и ако Царско село по-късно днес не победи Пирин, в Надежда ще имат повод за празник.

Локомотив вече е на шест точки пред врачани в таблицата и няма как да бъдат задминати от съперника в оставащите два кръга. Царско село е на девет зад "железничарите" и може да завърже борбата за второто място, ако победи благоевградчани.

Днес Локомотив поведе в 18-ата минута след гол с глава на Димитър Митков при меко подаване на Октавио, но в 32-ата минута Диего Фераресо се разписа по идентичен начин след пас на Мохамед Бентахар.

През втората част Митков направи огромен пропуск за гостите, а на другата врата Дамян Дамянов направи супер спасяване след удар на Стефан Гаврилов.