Локомотив (Пловдив) и Ботев (Пловдив) продължават да имат по 40 победи в градското дерби, след като днес завършиха при равен резултат - 1:1 в 113-ото му издание.

Двубоят на стадион "Локомотив" бе зрелищен и определено изпълни очакванията на феновете, които бяха изпълнили трибуните. "Железничари" и "канарчета" имат вече 33 равенства помежду си, а преимуществото е за Локо при отбелязаните голове - 136:132.

Локомотив е единадесети в класирането със 7 точки от 8 мача, докато Ботев остава начело в първенството с 18 точки от 9 двубоя.

Ботев стигна до наказателното поле на противника още в първата си атака, но нещо по-съществено нямаше, след като бе отсъдена засада.

В 12-ата минута гостите създадоха първата по-добра възможност в мача, след като капитанът Тодор Неделев намери с брилянтен пас от дълбочина Маркиньос, който напредна и стреля силно в близкия ъгъл, но Рейдър спаси. Символичните гости бяха една идея по-настоятелни и логично стигнаха до гол - това се случи в 26-ата минута.

Виктор Генев наказа грешка в защитата на "смърфовете" и бе забравен сам зад всички в черно-бяло, за да отиграе завидно добре центриране от фаул на Неделев. Генев стреля с гръб към вратата и с левия крак прати топката в мрежата за 1:0.

Ситуацията бе прегледана с ВАР за потенциална засада, но такава нямаше.

Локо стигна до първи точен изстрел в мача десет минути преди почивката, когато Парвиз Умарбаев изпробва реакциите на Георги Аргилашки с недостатъчно силен шут от дистанция.

Три минути след това Па Конате напредна добре отляво и намери с пас по земя Неделев, който стреля от движение от границата на наказателното поле, но над вратата.

Домакините тръгнаха напред и изравниха в 54-ата минута. Французинът вкара втория си гол за седмицата, след като реализира срещу Родопа за Купата. Димитър Илиев шутира след центриране, топката рикошира в защитник, след което се озова в Марсел и той отбеляза, като отново имаше съприкосновение със защитник в жълто - 1:1.

Изравняването не бе единственият проблем за Ботев. Тодор Неделев отново се контузи и бе принуден да напусне терена, отстъпвайки мястото си на Димитър Тонев. Неделев получи травма на глезена при опит да отправи удар.

През второто полувреме мачът определено се отвори и атаките зачестиха и в двете посоки.

Капитанът на домакините Илиев на два пъти обстрелва вратата на Аргилашки в последните двадесетина минути, но без успех. Рейдър пък отново парира шут на Маркиньос десет минути преди края.