Локомотив (Пловдив) записа трети успех от началото на сезона, побеждавайки с 1:0 Ботев (Враца) като гост в двубой от четвъртия кръг на Първа лига.

Мачът бе белязан от силна лятна буря, която потопи стадион "Христо Ботев" точно за първия съдийски сигнал.

Ураганен вятър и много силен дъжд, които превърнаха условията за игра абсурдни. По терена бързо се образуваха локви, които буквално спираха топката, а пък вятърът правеше и играта с дълги подавания невъзможна.

При всяко изритване на топката, вятърът комично или я връщаше назад, или я засилваше така, че тя да стане невъзможна за достигане.

Съвсем логично футболни моменти през първото полувреме почти нямаше, но още в 10-ата минута домакините останаха с човек по-малко. Тогава уникална глупост направи бившият ни национал Венцислав Христов, който доста наивно удари с лакът Райън Бидунга при едно препречаване помежду им.

Необмислена постъпка, която му донесе директен червен картон.

Снимка: БТА

Иначе чисто футболно Локомотив успя да се добере до две добри положение, при първото от които топката бе избита от защитник на Ботев точно от голлинията.

Малко преди почивката дъждът спря, а теренът започва да изсъхва и с напредването на времето условията за игра се подобриха значително.

Това позволи на двата тима да направят по няколко добри атаки, а при една от тях се стигна и до победното попадение.

В 71-ата минута недобро изчистване прати топката в краката на Бирсент Карагерен, който с отлично насочен удар в долния ъгъл изведе гостите напред.

Това се оказа и решителният момент в мача, който парти Локомотив на второ място в класирането с 9 точки, една зад лидера Лудогорец. За домакините от Враца пък това бе второ поражение, като от началото на сезона те имат четири събрани точки за четири мача.