Шест дни преди старта на европейското си участие, Славия и Локомотив (Пловдив) се изправиха един срещу друг в мач от третия кръг на Първа лига.

Той завърши с успех на гостите от Пловдив, които с резултат 2:0 си осигуриха трите точки от двубоя.

По този начин Локомотив продължи да е най-неприятният гост за стадион "Славия" в последните години, като "белите" нямат домакински успех над "смърфовете" в последните 6 мача.

Освен това Славия, който завърши миналия сезон по прекрасен начин на третото място, сега стартира доста колебливо, със само точка за три кръга.

А тази колеблива форма идва точно преди гостуването на албанския вицешампион Кукеси в четвъртък.

Тогава участието си в Лига Европа стартира и Локомотив, който от своя страна гостува на черногорския Искра (Даниловград).

Двубоят на стадион "Славия" стартира доста нервно, като в първите 30 минути преобладаваха нарушенията, а качествените футболни отигравания липсваха.

При първата добра възможност обаче резултатът бе открит. Тя дойде в 34-ата минута, когато Анте Аралица с отлично насочен диагонален удар изведе Локомотив напред.

Още в следващата атака хърватският нападател пропусна да удвои, след като останал очи в очи с вратаря, не успя да вкара.

Втората част обаче започна доста по-добре за отбора на Славия, който се хвърли в търсене на изравнителен гол.

Ветеранът Димитър Рангелов имаше няколко страхотни шанса с глава да отбележи, а най-чистото положение бе за Ивайло Димитров, който от няколко метра не успя да преодолее вратаря Луков.

"Белите" могат сериозно да съжаляват, че не вкараха гол в тези минути на свои доминация, защото Локомотив постепенно се справи с натиска, а 10 минути преди края успя и да реши мача.

Направи го Бирсент Карагерен, който нахлу отдясно и с мощен удар под вратата направи резултата 2:0.

В мача падна и трети гол за Локомотив, но той бе отменен заради засада. Гостите изпуснаха още няколко шанса да направят успеха си класически.