Локомотив (Пловдив) оглави класирането в Първа лига след успех с 3:1 като гост на Берое.

Двата тима сътвориха истинско дерби под Аязмото. Прекрасна атмосфера, много футбол, нерви и битка. Мач, какъвто подхожда на два тима борещи се за първата позиция, каквито бяха Локомотив и Берое преди мача.

Челното място обаче е за пловдивчани, които имат 18 точки от осем кръга, с две повече от Лудогорец, който е с мач по-малко заради отложения двубой срещу Арда.

Още от първата минута Берое и Локомотив загатнаха, че ни очаква страхотен мач, а ранният гол на гостите спомогна това.

Салинас центрира от фаул, а изпуснатият от отбраната Диниш Алмейда се хвърли на плонж, за да вкара с глава. Първоначално изглеждаше, че има сериозна засада, но повторенията показаха, че такава няма, а в препълнения сектор за гости настана бурна радост.

Отборът на Берое, който прави страхотно впечатление от началото на сезона, по никакъв начин нямаше намерение да се предава и започна да атакува все по-сериозно.

Така дойде 31-ата минута, в която главният рефер отсъди дузпа. Иван Минчев подаде към Алиуне Фал, а Диниш Алмейда го подпря с ръка, което според главния рефер бе достатъчно за наказателен удар.

Идентична ситуация със спорния момент от дербито между ЦСКА и Лудогорец, който тогава обаче не бе отсъден като нарушение. И двете ситуации бяха спорни, като двама различни съдии ги разтълкуваха по различен начин.

Дузпата бе превърната в гол от Иван Минчев, а двата тима се оттеглиха при 1:1 на полувремето.

През втората част Берое продължи да е по-активният тим, но опитният отбор на Локомотив отлично използва шансовете си.

В 64-ата минута Салинас отново центрира от фаул, като този път топката бе отклонена с глава от Кристиан Илич, а пловдивчани отново излязоха напред в резултата - 2:1.

Както в много мачове през последните два сезона, Локомотив отлично съумя да затоври подобен нервен мач. Доста умно и с изнервяне на двубоя, пловдивчани удържаха преднината си, изработиха и червен картон на Минчев.

Така дойдоха и последните секунди в мача, когато Бирсент Карагерен си изработи дузпа, а Димитър Илиев я превърна в гол, за да оформи крайния успех с 3:1 за Локомотив.