Локомотив Пловдив е първият четвъртфиналист в турнира за Купата на България след победа над Локомотив София с 2:0.

Осминафиналната среща започна с минута мълчание в памет на легендата Александър Шаламанов, който почина вчера на 80-годишна възраст.

След равностойно първо полувреме гостите от Пловдив поведоха секунди след началото на втората част. Капитанът Димитър Илиев реализира след самостоятелен пробив и прецизен удар от 25 метра, с което направи подарък за именния си ден.

До края пловдивчани се прибраха умело в своята половина и почти не дадоха шансове на домакините.

В добавеното време Кристиан Гомис се откъсна в разредената защита на столичани, преодоля Мики Орачев и прати топката в празната врата за крайното 2:0.