Локомотив Пловдив победи Септември с 2:1 в домакинство, което даде старт на 25-ия кръг в Първа лига.

"Смърфовете" изиграха много силен мач и прекъснаха серията от три поредни равенства, като вече са в такава от пет мача без загуба в шампионата.

С този си успех те изпревариха Левски за четвъртото място, като вече имат 43 точки. "Сините" са с две по-малко преди утре да приемат Локомотив София. Септември пък регистрира втора поредна загуба след тази от Черно море и е на 12-о място с 22 точки.

Локо направи няколко пропуска през първото полувреме, но заслужено поведе в резултата в 42-ата минута, когато Матеус да Силва получи много добър пас и реализира по земя сам срещу вратаря.

Втората част бе много по-интересна и изпълнена с голови положения. Добрата игра на домакините даде отново резултат в 58-ата минута след страхотна атака. Джовани и Димитър Илиев направиха двойно подаване преди десетката да реализира с прецизен удар също по земя.

В 75-ата минута Септември вкара попадение чрез Атанас Кабов, но то бе отменено заради засада, която така и не бе показана с ВАР.

Все пак столичани стигнаха до гол пет минути по-късно, когато куриозно неразбирателство между вратаря Динко Хоркаш и централния защитник Тодор Павлов позволи на Валентин Йосков да вкара на празна врата.

Това обаче не стигна на гостите да избегнат второ поражение от Локомотив през сезона.