Непристъпната крепост, в която ЦСКА бе превърнал стадион “Българска армия”, най-сетне падна. “Червените” допуснаха първата си загуба в първенството този сезон и първа въобще в шампионатен мач от юли 2019 година насам, след като днес Локомотив (Пловдив) триумфира в Борисовата градина с 3:1.

За “смърфовете”, които продължават да са в прекрасна форма, това бе първа победа на “Армията” от повече от пет години насам. Футболистите на Александър Тунчев се поздравиха с третия си пореден успех в родната лига, а като цяло нямат загуба в шампионата вече четири кръга поред.

Главното действащо лице тази вечер бе Георги Минчев, който заби хеттрик във вратата на Густаво Бусато. Бившият нападател на ЦСКА стори това в рамките на по-малко от двадесет минути през второто полувреме срещу бившия си тим.

Той откри в 49-ата минута, когато Йосип Томашевич стреля по диагонал от около двадесет метра, а в наказателното поле Минчев отклони топката с глава, за да заблуди Бусато и да я прати в ъгъла му за 1:0.

Десетката на “черно-белите” удвои както резултата, така и головата си сметка в 56-ата минута, когато се оказа на чиста позиция точно пред вратата след центриране от корнер. Минчев получи “асистенция” от Тибо Вион, който не успя да играе добре с глава и прати топката точно в съперника си, а той бе безкомпромисен за 2:0.

В 66-ата минута хеттрикът му бе факт след центриране на Димитър Илиев, което Минчев засече с плонж право в мрежата на домакините.

Иначе малкото положения за домакините бяха преди почивката, когато Яник Вилдсхут на два пъти можеше да открие резултата при 0:0, като особено втората му възможност бе сам срещу Лукас Рейдър, който спаси.

През второто полувреме играчите на Стойчо Младенов не показаха кой знае каква креативност, но все пак успяха да стигнат до гол малко преди края.

В 84-ата минута Георги Йомов намери на добра позиция Йоан Баи, който отбеляза на празна врата след грешка на вратаря Рейдър.