Локомотив (Пловдив) стана първият отбор, който не си тръгва победен от стадион "Георги Аспарухов" този сезон. "Черно-белите" пуснаха първа кръв на "Левски", след като взеха точка от днешната си визита в столицата - срещата между двата тима завърши 1:1.

Преди този хикс "сините" бяха с шест победи в шест мача у дома, а освен това не бяха допускали и гол - с голова разлика 15:0. Днес обаче това най-сетне се промени.

A на пръв поглед не изглеждаше, че нещата ще се развият точно така, защото столичани поведоха след по-малко от 20 минути игра. Тогава ветеранът Ивелин Попов реализира първия си гол на "Герена" като футболист на "Левски", реализирайки от няколко метра с глава за 1:0 в 18-ата минута. До почивката футболистите на Станимир Стоилов определено бяха по-настоятелни от пловдивските си колеги, но пропуснаха няколко шанса.

През втората част Локомотив се впусна в още по-усърдно търсене на изравнително попадение, като в крайна сметка стигна до него. В 75-ата минута Джовани завърши успешно атака, започнала още от вратата на гостите. Десетката на "смърфовете" засече от движение топката и по земя я прати право в мрежата на Пламен Андреев.

В оставащите петнадесетина минути "Левски" имаше своите шансове, но два чутовни пропуска на Роналдо ги лишиха от трите точки.