ЦСКА спечели гостуването си на пловдивския Локомотив с 1:0 в мач от 14-ия кръг на Първа лига.

Успехът бе едва втори за "червените" извън София и ги изравни с Лудогорец на първата позиция, но разградчани имат мач по-малко.

Големият герой за столичния тим бе Кирил Десподов, който макар и да не изигра най-силния си мач, успя да донесе трите точки с поредното си прекрасно изпълнение на пряк свободен удар.

До гола, който падна в 57-ата минута, ЦСКА бе по-активният тим на терена.

Макар головите възможности да бяха рядкост, "червените" ги търсеха повече, докато Локомотив разчиташе на бързи контраатаки.

Добър шанс през първата част се откри пред Мауридес, който не уцели вратата с глава, а малко по-късно хубав удар на Станислав Манолев бе избит по чудесен начин от Мартин Луков.

Снимка: БТА

Втората част започна с два добри шанса за Локомотив. Пловдивчани на два пъти хванаха неподготвена отбраната на гостите, но удар на Аралица бе избит от Черниаускас, а малко по-късно Бирсент Карагерен стреля неточно.

Така дойде прекрасното изпълнение на Десподов, което даде аванс на ЦСКА.

След него Локомотив опита да изнесе играта в по-предни позиции, но стигна единствено до два удар на Илиев. Единият блокиран, другият неточен.

Снимка: БТА

Пет минути преди края влезлият като резерва Али Соу можеше да реши всичко в полза на ЦСКА, но останал сам срещу Луков, прати топката в краката на вратаря, който пък бе на 15 метра от вратата си.

Последният шанс за изравнителен гол на Локомотив пък дойде в 89-ата минута, когато бранителят Димитър Везалов бе изпуснат, но не успя да насочи топката с глава.

Така резултатът се запази, а ЦСКА се поздрави с успеха, изравнил ги с Лудогорец на първата позиция.