Пловдивският Локомотив спечели с 4:1 домакинството си на Дунав от 25-ия кръг на Първа лига.

"Чернобелите" не дадоха никакъв шанс на съперника си, който заема предпоследната позиция в класирането.

В 24-ата минута намиращият се в страхотна форма Димитър Илиев размина двама бранители в наказателното поле и с техничен удар откри.

Противно на логиката, Дунав успя да изравни чрез Исмаил Иса, който бе изпуснат от пловдивската отбрана.

Радостта на русенци обаче не продължи дълго, защото Един Бахтич отново изведе Локомотив напред с шут от границата на наказателното поле.

В последните секунди на първата част Димитър Илиев сякаш сложи точка на интригата в мача.

Той отбеляза страхотен пряк свободен удар.

През втората част Локомотив спокойно контролираше събитията на терена, а в края стигна до нов гол чрез Игор Банович, който оформи крайния резултат.

Така Локомотив се изкачи на осмата позиция, но няма никакъв шанс да се пребори за място в топ 6, при оставащ един кръг до раздялата на първенството на две фази.

Дунав пък остава предпоследен и ще има тежка задача да запази мястото си в елита.