Локомотив София и Ботев Враца завършиха наравно 1:1 в столичния квартал "Надежда" в мач от долната шестица на efbet Лига.

Победа за железничарите до голяма степен щеше да подпечата тяхното оцеляване в елита, но вместо това битката се завърза още повече.

Локо на Красимир Балъков остава втори с 33 точки, на три от опасната зона. Ботев Враца е на петото място с 29, като тази позиция означава директно изпадане. В момента четирите отбора, които се борят за две спасителни позиции са в рамките на четири точки при два оставащи кръга.

И двата гола на "Надежда" паднаха през първото полувреме.

Локо откри резултата в 31-ата минута чрез попадение на халфа Симеон Мечев, който се възползва от много хитърт пас на Стив Траоре.

Врачани на Христо Янев обаче изравниха много бързо - в 35-ата минута. Центриране от левия фланг стигна до Спас Георгиев, а той с удар по земя направи резулатата 1:1.

През втората част и двата тима имаха изгодни положения. Локо удари греда, а в края Спас Георгиев се размина с втори гол.

В последните секунди капитанът на домакините Красимир Милошев нарочно си изкара втори жълт картон, за да пропусне един вместо оставащите два мача на тима си.

В следващия кръг столичани гостуват на гарантиралия си оцеляването Берое, а Ботев гостува на изпадналия Етър.