ЦСКА най-сетне загуби точки на свой терен. "Армейците" бяха с пълен актив от 8 победи в 8 мача на "Българска армия" преди днешното столично дерби с Локомотив (София), в което обаче не успяха да победят. Срещата завърши 0:0, а "железничарите" спряха впечатляващата серия на съперника си в Борисовата градина.

Воденият от Саша Илич отбор може да съжалява, че не победи, защото Маурисио Гарсес и Енес Махмутович удариха по една греда.

Първо това стори Гарсес в 40-ата минута, а Махмутович направи това тридесет минути по-късно, когато засече с глава центриране от корнер, но уцели напречната греда.

Минута преди ситуацията с Махмутович Илия Димитров пропусна може би най-добрата възможност за Локо, стреляйки над вратата от наказателното поле.

Дълбоко в добавеното време ЦСКА имаше претенции за дузпа, но такава не бе отсъдена.

Домакините са лидер в класирането с 41 точки, шест повече от втория Лудогорец, който е и с три двубоя по-малко. "Железничарите" са осми с 26 точки.