Локомотив София победи с 2:1 Царско село на националния стадион "Васил Левски" в последна среща от 25-ия кръг на българския футболен шампионат.

Така "железничарите" взеха важни точки в битката на дъното, но остават на 12-ата позиция с 25. Това е на три от спасителното 10-о място, което в момента се държи от Арда. "Царете" пък са все така последни с 13 точки и остават само с две победи от началото на шампионата, като едната бе именно срещу Локомотив.

Ключовият момент в срещата днес дойде в деветата минута, когато вратарят на Царско село Хадим Ндиае връхлетя с ритник от бойните изкуства към Симеон Славчев и го уцели в главата при една дълга топка. Първоначално реферът Драгомир Драганов не отсъди нищо, но с помощта на ВАР правилно бе посочена бялата точка и Октавио откри резултата в ситуацията, която се проточи до 15-ата минута.

Царско село опита да отвърне и Жереми Патрис отправи силен удар покрай вратата в ответната атака. Като цяло обаче много изгодни положения пред двата отбора нямаше.

В 70-ата минута Локомотив успя да стигне до втори гол, когато Селсо Рапосо проби по десния фланг и намери Владимир Семерджиев, който бе точен за 2:0. "Царете" дълго претендираха, че топката е напуснала очертанията на терена на тъча, но такова отсъждане на последва.

В 85-ата минута символичните гости успяха да стигнат до попадение след груба грешка на съперника. Венцислав Христов се разписа, за да вкара първия си гол в елитния ни футбол от 2018 година.