Пловдивският Локомотив загря за Лига Европа с атрактивна победа в първенството.

"Железничарите" победиха Славия с 3:2 в мач от втория кръг на Първа лига.

По традиция двата тима изиграха атрактивен и голов мач помежду си, като освен петте попадения, имаше и доста интересни положения пред двете врати.

Двубоят започна вихрено, като само след три минути игра гостите ликуваха.

Централният бранител на Локо - Стивън Езе, се размина комично с топката, което изведе Цветелин Чунчуков сам срещу Мартин Луков.

За нападателя на Славия не бе проблем да финтира стража и да прати топката във вратата.

Отговорът на домакините обаче бе незабавен. Те натиснаха съперника си и след няколко добри атаки се стигна до дузпа.

Тя бе отсъдена за игра с ръка в наказателното поле на Христо Попадийн.

С изпълнението се нагърби капитанът Димитър Илиев, който бе точен за 1:1.

Натискът на Локо продължи и 10 минути по-късно пловдивчани стигнаха до пълен обрат, а герой отново бе Илиев.

Той получи пас от Бирсент Карагерени с добре насочен шут отново прати топката във вратата.

Това не бе всичко, защото пет минути по-късно неразбирателство в отбраната на Славия подари топката на Аралица и той вкара за 3:1.

Постепенно действията на "Лаута' се поуспокоиха, а пловдивчани спокойно владееха играта.

През втората част интересни положения почти нямаше, но сякаш от нищото Славия стигна до нов гол пет минути преди края.

Негов автор бе Ради Кирилов, който се разписа с чудесен удар.

Локомотив все пак удържа преднината си и вече мисли за двубоя от Лига Европа срещу словашкия Спартак (Търнава)