Локомотив (Пловдив) тръгна с грешна стъпка в първия си мач без без Бруно Акрапович, който бе начело на клубът в последнтие три години.

Пловдивчани завършиха наравно 1:1 с новака ЦСКА 1948, като двубоят бе трети пореден на "Лаута" без успех за домакините.

Ремита с Арда и Царско село, както и днешното с ЦСКА 1948, оставиха Локомотив с две точки по-малко и мач повече от лидера Лудогорец, а само преди месец тази първа позиция принадлежеше именно за "чернобелите".

А всичко запона прекрасно за Локомотив, като още в 5-ата минута Лукас Масоеро успя да открие. Аржентинският централен бранител изпревари вратаря на гостите и с глава отклони центрираната топка във вратата му.

ЦСКА 1948 обаче бързо се върна в мача. Само 10 минути по-късно Масоеро опита да изчисти топката след центриране, отклони я към Момчил Цветанов, който по нелеп начин я прати в собствената си врата.

До края на мача въпреки игровото си предимство, домакините така и не стигаха до опасни положения.

Изключение бе шансът пред Салинас в 57-ата минута, когато останал очи в очи с вратаря, не успя да отбележи. Младежкият ни национал Даниел Наумов поправи грешката си, която допусна при първия гол.

Така мачът завърши наравно, като с оглед показаното, точката бе добър резултат за гостите, които заемат четвъртата позиция.