Изумителен мач откри кръга в Испания, като Бетис обърна Елче от 0:2 до 3:2 като гост, но това изречение не казва дори частица от драмата, която се разигра. Домакините са последни, имат само една победа в първенството и изглежда напълно обречени на изпадане, но успех в петъчната вечер все пак щеше да им даде искрица надеждичка.

Те поведоха с 2:0, след като Фидел вкара от дузпа в 7-ата минута, а в деветата Лукас Бойе удвои. Дузпата бе отсъдена след намеса на ВАР, реферът Хавиер Иглесиас не я видя в реално време.

Нататък точно този човек стана главен герой, а след мача четирима полицаи го изведоха към тунела за съблекалните, защото хората по трибуните имаха много какво да му кажат.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖ ОТ ЛУДИЯ МАЧ В ЕЛЧЕ>>>

В 57-ата минута Иглесиас изгони доста спорно Лисандро Магелан от домакините, който спря с ръка атака, но далеч от наказателното поле. Реферът първо му показа жълт картон, после гледа на монитора и смени цвета - директно изгонване. За протест бе изгонен и Папе Шейк от пейката на домакините, който пък се подготвяше след малко да влиза в игра.

И започна обрат. В 65-ата минута Борха Иглесиас реализира първата дузпа за Бетис, а в 68-ата Хуан Миранда изравни. В 88-ата минута Иглесиас даде нова дузпа (трета в мача), но съфамилникът му от Бетис я пропусна.

Тя също бе спорна и лека, играта с ръка на бранител изглеждаше неволна и той опита да я предотврати, но топката дойде твърде отблизо. В четвъртата минута на добавеното време съдията даде четвърта дузпа в мача, трета за Бетис. А при протестите Роко от домакините каза доста неща в лицето му и бе изгонен. От 11 метра този път стреля Уилям Жозе и - 2:3.

Бетис е пети с 40 точки, само на една зад Атлетико на четвъртата позиция, който пък днес гостува на Реал в дербито на кръга.

Елче остава последен с 9, на 13 от спасителния бряг.