Младият отбор на Барселона показа в пореден мач под ръководството на Шави Ернандес и непримирим стремеж за победа.

Каталунците постигнаха успех с 3:2 при гостуването си на последния Леванте в луд мач от 31-ия кръг, при който домакините получиха общо три дузпи. Две от тях бяха вкарани, но това не стигна на бившия отбор на Владимир Манчев заради късен гол на Люк де Йонг в 91-ата минута.

ВИЖТЕ ВИДЕО РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА >>>

Попадението на нидерландеца донесе шеста поредна победа на Барса в Ла Лига и завръщане на второто място с актив от 60 точки, колкото има и Севиля, но с изигран мач повече.

Срещата на "Сюидад де Валенсия" предложи атрактивно първо полувреме, но второто беше истинско зрелище. В него Хосе Луис Моралес откри от дузпа за Леванте, която бе отсъдена за нарушение на Дани Алвеш срещу Сон.

В 55-ата минута реферът отново посочи бялата точка в наказателното поле на Барса. Този път Ерик Гарсия извърши нарушението, като удари с лакът съперник. Роджър Марти този път бе изпълнителят, но Марк-Андре Тер Щеген спаси.

В 59-ата минута Барса изравни за 1:1, когато Осман Дембеле направи поредната си асистенция в последните седмици, слагайки топката на главата на Пиер-Емерик Обамеянг.

Четири минути по-късно Барса отново дуари. Младите Гави и Педри комбинираха, за да може последният да прати топката във вратата с качествено изпълнение.

В 83-ата минута Леванте изравни за 2:2 чрез третата си дузпа в мача. Туко що влезлият Клеман Лангле събори Дани Гомес в наказателното поле. Хулиан Мелеро застана зад бялата точка и не сгреши.

В последните минути и двата отбора натиснаха в опит да вземат трите точки, но радостта бе за Барса. Жорди Алба центрира от левия фланг и високият Де Йонг засече за крайното 3:2.