Два от колосите в треньорската професия през 21-и век - Карло Анчелоти и Жозе Моуриньо, сътвориха истинско шоу за Купата на ФА в Англия.

Техните Евертън и Тотнъм си вкараха 9 гола за два часа страхотен футбол, като в крайна сметка триумфът бе за Анчелоти и "карамелите" с 5:4.

Редовното време завърши 4:4, но голът на Бернард в началото на продълженията прати Евертън на четвъртфинал в турнира. А последният случай, в който "карамелите" изхвърлиха Тотнъм от тази Купа, впоследствие вдигнаха и трофея на "Уембли".

Днешният мач бе истинска лудост, като освен деветте гола, видяхме 46 удара от страна на двата тима.

WINBET - победата е на един клик разстояние! (18+)

Наистина неочакван развой, най-вече заради стила на двамата треньори край тъчлинията. Жозе Моуриньо и Карло Анчелоти никога не са се славели като резултатни треньори, предлагащи ни шоу точно от този тип.

Ето обаче, че техните отбори изиграха мач, който ще остане сред вечните класики на най-стария клубен турнир в света.

Снимка: Getty images

Още самото начало на мача бе вихрено, защото след само три минути игра, Тотнъм вече бе изпуснал едно страхотно положение, а след него успя да вкара и гол.

Отбеляза го Давинсон Санчес, който се извиси над всички и с глава реализира центрирането на Хюн Мин Сон от корнер.

Последваха по-силни минути и греда за Евертън, но Тотнъм също отправи няколко опасни удара в следващия половин час.

Така дойдоха кошмарните за Тотнъм седем минути между 36-ата и 43-ата, в която извендъж от изоставаща позиция, Евертън се оказа напред в резултата, при това с 3:1.

Ужасна грешка при изнасянето позволи на Калвърт-Люин да изравни, а още в следващата атака английският национал отлично отклони към Ричарлисон, който с удар от границата на накзателното поле осъществи обрата.

Това обаче не бе всичко, защото неориентирани действия на Хойберг доведоха до дузпа в полза на Евертън, която Гилфи Сигурдсон превърна в гол за 3:1.

Тотнъм обаче успя светкавично да реагира, с което да остане в играта на почивката. В даденото 3-минутно продължение от съдията, топката се озова в Ламела, а той намали изоставането на "шпорите" на един гол.

Шоуто през втората част не бе по-малко, а 10 минути след началото му, центриране на Хюн Мин Сон от корнер се превърна в гол. Тоби Алдервейрелд отклони топката към партньора си в отбраната Давинсон Санчес, който изравни за 3:3 с втория си гол в мача.

Втори гол в мача обаче вкара и Ричарлисон в 68-ата минута. Тогава бразилецът получи извеждащ пас от Сигурсон и отново изведе отбора на Евертън напред в резултата.

И може би напълно заслужено с оглед на шоуто, което двата тима сътвориха, Тотнъм отново изравни и прати мача в продължения при 4:4.

Отоново всичко започна с центриране на Сон от корнер. Серия от рикошети върна топката при корееца, който с нов опит намери Хари Кейн, а голаджията на "шпорите" нямаше как да сбърка от метър дистанция.

А всичко в този трилър бе решено 6 минути след началото на продълженията. Тогава Гилфи Сигурдсон отлично копна към Бернард, който с мощен удар вкара за 5:4 в полза на Евертън.

Въпреки опитите на Тотнъм да докара нещата за дузпи, до такива не се стигна, а "шпорите" със сигурност имаха своите шансове да го направят.

В другите мачове от вечерта, Пеп Гуардиола и неговият Манчестър Сити очавкано постигнаха рутинен успех над втородивизионния Суонзи с 3:1.

Лестър спечели с 1:0 над Брайтън, а Шефийлд Юнайтед също с минимална победа надви Бристъл Сити.